- WMF1P47K-F
WMF1P47K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (12.5 X 31.7mm) Axial 125°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Description
Search Keywords: WMF1P47KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:WMF1P47K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
150 -
Dielectric:PET
Voltage:100,65 VDC|VAC
Capacitance Value:0.47 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:12.5 x 31.7 mm