CD10FD181JO3F
CD10FD181JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD10FD181JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 180pF 500V 5% (9.9 X 5.3 X 9.4mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD181JO3
  • Part No:
    CD10FD181JO3
  • RoHS:
    No
    100
  • Family:
    CD10
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Dimension:
    9.9(Max) x 5.3(Max) x 9.4(Max) mm
  • Capacitance Value:
    180 pF