ESMG250ELL472MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2420mA 2000h 85A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMG250ELL472MLN3S
  • Part No:
    ESMG250ELL472MLN3S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC