EKZN500ELL181MH20D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 180uF 50V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1960mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKZN500ELL181MH20D
  • Part No:
    EKZN500ELL181MH20D
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 20 mm
  • Voltage:
    50 VDC