EKYB800ELL390MHB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 39uF 80V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 462mA 7000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB800ELL390MHB5D
  • Part No:
    EKYB800ELL390MHB5D
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    39 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    80 VDC