EKMH160VSN473MA45T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47000uF 16V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.014 Ohm 5430mA 2000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMH160VSN473MA45T
  • Part No:
    EKMH160VSN473MA45T
  • Capacitance Value:
    47000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Voltage:
    16 VDC