PM1210-330J-RC
PM1210-330J-RC
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
RECOMMENDED REPLACEMENT
CM322522-330JL
CM322522-330JL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
PM1210-330J
Inductor General Purpose Chip Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 70mA 5.6Ohm DCR 1210 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: PM1210330J
  • Part No:
    PM1210-330J
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    85 mA
  • Maximum DC Resistance:
    5.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C