PM1210-330J-RC
Bourns
Inductor RF Molded Bobbin Core 33uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.07A 5.6Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: PM1210330JRC
  • Part No:
    PM1210-330J-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Chip
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    85 mA
  • Maximum DC Resistance:
    5.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C