4610X-101-392LF
Bourns
Res Thick Film NET 3.9K Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101392LF
  • Part No:
    4610X-101-392LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    3.9 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Termination Style:
    Pin
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 385
Can Ship immediately Buy all 385 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000