4609X-AP1-152LF
4609X-AP1-152LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4609X-AP1-152
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4609XAP1152
  • Part No:
    4609X-AP1-152
  • RoHS:
    No
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C