4606X-AP4-181/391L
Bourns
Res Thick Film NET 180 Ohm/390 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C TERM Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4606XAP4181391L
  • Part No:
    4606X-AP4-181/391L
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    8
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    180/390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C