4606X-AP1-122LF
4606X-AP1-122LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-AP1-122
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP1122
  • Part No:
    4606X-AP1-122
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C