4606X-AP1-122LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP1122LF
  • Part No:
    4606X-AP1-122LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C