4310R-104-330/470L
Bourns
Res Thick Film NET 33 Ohm/47 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C TERM Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310R104330470L
  • Part No:
    4310R-104-330/470L
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    33/47 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C