RTE24005
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 5VDC Coil - 8A Contact - 400VAC Switching - Non Latching Coil - PC Pin - Through Hol ...
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Carton Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
General Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 5VDC Coil - 8A Contact - 400VAC Switching - Non Latching Coil - PC Pin - Through Hole.
Product Highlights:
- RT2 Series
- Contact Arrangement = 2 Form C, DPDT, 2 C/O
- Contact Current Rating = 8 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: RTE24005
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:TE Connectivity / P&B Brand
Artikelnummer:RTE24005
Alias/AKA:1393243-1
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410050
COO:AT
ECCN:EAR99
Standardmenge:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:5 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:62 Ohm