RMCF0402FT100R
SEI Stackpole
Thick Film Chip Resistor - 100 ohm ±1% - 0.063W - 0402
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
REEL Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: RMCF0402FT100R
  • Lieferant:
    SEI Stackpole
  • Artikelnummer:
    RMCF0402FT100R
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C