PCIE-098-02-F-D-TH
Samtec
Card Edge & Backplane Connector - PCIe - Receptacle - 98 Way - 1 mm - 2 Row.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Tube Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: PCIE09802FDTH
  • Lieferant:
    Samtec
  • Artikelnummer:
    PCIE-098-02-F-D-TH
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    PCI Express Card Edge
  • Body Orientation:
    Straight
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Method:
    Solder
  • Card Thickness:
    1.57 mm
  • Pitch:
    1 mm
  • Number of Contacts:
    98
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C