- 10PX1000MEFC8X11.5
10PX1000MEFC8X11.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 1000uF - 20% - 10VDC - 8mm dia x 11.5mm - -55 to 105°C
Beschreibung
Search Keywords: 10PX1000MEFC8X115
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Rubycon America
Artikelnummer:10PX1000MEFC8X11.5
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8532220020
COO:ID
ECCN:EAR99
Standardmenge:
2000 -
Capacitance Value:1000 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:8 x 11.5 mm
Termination Style:Radial
Voltage:10 VDC