- PRD-11DY0-24
PRD-11DY0-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VDC 25A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm Chassis Mount
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Pack Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Product Highlights:
- PRD Series
- Contact Arrangement = 2 Form C, DPDT, 2 C/O
- Contact Current Rating = 25 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: PRD11DY024
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:TE Connectivity / P&B Brand
Artikelnummer:PRD-11DY0-24
Alias/AKA:6-1393127-2
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410050
COO:CN
ECCN:EAR99
Standardmenge:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:N/A
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 80 °C