DRA-CN024D24
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 15-30 VDC Control Voltage Range - 3.5 A Maximum Load Current - 0-24 VDC Operating Voltage Range - Yellow L ...
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
EACH Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Solid State Relay - 15-30 VDC Control Voltage Range - 3.5 A Maximum Load Current - 0-24 VDC Operating Voltage Range - Yellow LED Input Status Indicator - DIN Rail Mounting.
Search Keywords: DRACN024D24
  • Lieferant:
    Sensata / Crydom
  • Artikelnummer:
    DRA-CN024D24
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    15
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    24 V
  • Maximum Output Current:
    3.5 A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    30 V
  • Mounting:
    DIN Rail
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    80 x 6.1 x 92.6 mm