25PX1000MEFC10X16
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 1000uF - 20% - 25VDC - 10mm dia x 16mm - -55 to 105°C
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 25PX1000MEFC10X16
  • Lieferant:
    Rubycon America
  • Artikelnummer:
    25PX1000MEFC10X16
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC