44R02-2121-250
Power Dynamics
Conn Outlet F 6 POS 7mm Solder ST Snap-In 6 Terminal 2 Port
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: 44R022121250
  • Lieferant:
    Power Dynamics
  • Artikelnummer:
    44R02-2121-250
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Outlet
  • Body Orientation:
    Straight
  • Mounting:
    Snap-In
  • Gender:
    F
  • Number of Contacts:
    6
  • Termination Method:
    Solder
  • Maximum Voltage Rating:
    250 VAC
  • Maximum Current Rating:
    20 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C