ERT-J1VR103J
Panasonic
The ERT-J1VR103J is a multilayer, surface-mount (0603) NTC thermistor with a nominal resistance of 10 kΩ for temperature sensi ...
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
The ERT-J1VR103J is a multilayer, surface-mount (0603) NTC thermistor with a nominal resistance of 10 kΩ for temperature sensing applications.
Search Keywords: ERTJ1VR103J
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    ERT-J1VR103J
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Type:
    NTC
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Accuracy:
    ±5 %
  • Sensitivity Index:
    4300 K
  • Thermal Time Constant:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    10k ohm
  • Description of Terminals:
    SMT
  • Thermal Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    1.6mm x 0.8mm x 0.8 mm