ERJ-2GEJ472X
Panasonic
The ERJ-2GEJ472X is a 0402 size thick film chip resistor with a resistance of 4.7 kΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating o ...
Beschreibung +
The ERJ-2GEJ472X is a 0402 size thick film chip resistor with a resistance of 4.7 kΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating of 0.1 W.
Search Keywords: ERJ2GEJ472X
  • Artikelnummer:
    ERJ-2GEJ472X
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C