EEU-FR1J101L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 741mA 8000h 105A°C Bulk
RoHS-konform
Bag Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEUFR1J101L
  • Artikelnummer:
    EEU-FR1J101L
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 15 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    63 VDC