EEU-FR1E101
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 25 V - 20% - 6.3 X 11.2mm - Radial - 2.5 mm - 455 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Bag Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEUFR1E101
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEU-FR1E101
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC