EEU-EB2V100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 350V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 270mA 5000h 105°C Bulk
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Bag Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEUEB2V100
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEU-EB2V100
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    350 VDC