EEE-FK1E100R
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 10 µF - 25 V - 20% - 4 X 5.8mm - Surface mount - 90 mA - 2000h - 105°C.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: EEEFK1E100R
  • Lieferant:
    Panasonic
  • Artikelnummer:
    EEE-FK1E100R
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    25 VDC