- TQ2SL-L2-24V
TQ2SL-L2-24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14x11.5x7.5)mm SMD
Beschreibung
Search Keywords: TQ2SLL224V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:TQ2SL-L2-24V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount12526
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing12536
Coil Current:8.3 mA