- TQ2SA-24V-Z
TQ2SA-24V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Beschreibung
Search Keywords: TQ2SA24VZ
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:TQ2SA-24V-Z
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 5.6 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:8.3 mA