- SP2-PL2-DC24V
SP2-PL2-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10DC/15AAC DPDT(51x25.6x22)mm THT
Beschreibung
Search Keywords: SP2PL2DC24V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:SP2-PL2-DC24V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
20 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm