- JQ1A-B-12V-F
JQ1A-B-12V-F
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 5(NO)/2(NC)A SPST-NO (20x10x16)mm THT Power Relay
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Bulk Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Search Keywords: JQ1AB12VF
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:JQ1A-B-12V-F
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410020
COO:TH
ECCN:EAR99
Standardmenge:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:5(NO)/2(NC) A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:720 Ohm