- HP2-TM-AC24V
HP2-TM-AC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VAC 10A DPDT (58x24.7x52.3)mm Flange Power Relay
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued
Bulk Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Search Keywords: HP2TMAC24V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:HP2-TM-AC24V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 40 °C
Coil Resistance:N/A
Ressourcen
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Vorrätig:
1
Sofort versenden
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 2