- DSP1-DC24V
DSP1-DC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VDC 1.92KOhm 5A SPST-NO/SPST-NC (20.2x11x10.5)mm THT Power Relay
Datenblatt Zubehör Notify Me
Nicht RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Bulk Verpackung
Beschreibung
Search Keywords: DSP1DC24V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:DSP1-DC24V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):No
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO,SPST-NC
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm