- DS1E-M-DC12V
DS1E-M-DC12V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
Beschreibung
Search Keywords: DS1EMDC12V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:DS1E-M-DC12V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:360 Ohm