Search Keywords: ABS1512509
  • Lieferant:
    Panasonic Electronic Components
  • Artikelnummer:
    ABS1512509
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    PCB Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    2@250VAC 30VDC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.8 mm
  • Operating Force:
    0.54 N
  • Termination Style:
    PC Pins
  • Dimension:
    21.8 x 6.4 x 15 mm