FDP20N50F
onsemi
The FDP20N50F is an N-Channel UniFET FRFET MOSFET rated for 500V, 20A, with a maximum on-resistance of 260 mΩ.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
Nicht RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +