- G7L-1A-T-J-CB-DC12
G7L-1A-T-J-CB-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VDC 75Ohm 30A SPST-NO (( 52.5mm 33.5mm 53mm)) Bracket General Purpose Relay
Beschreibung
Search Keywords: G7L1ATJCBDC12
Lieferant:Omron Electronics
Artikelnummer:G7L-1A-T-J-CB-DC12
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:30 A
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-20 to 60 °C