- G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VAC 75Ohm 30A SPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
Beschreibung
Search Keywords: G7L1ABUBJCBAC12
Lieferant:Omron Electronics
Artikelnummer:G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
Alias/AKA:G7L1ABUBJCBAC12BYOMI,
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:12 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:30 A
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-25 to 60 °C
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Vorrätig:
19
Sofort versenden
Buy all 19 in-stock or the regular minimum order quantity of 20