- G5V-2-DC24
G5V-2-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(20.5x10.1x11.5)mm THT
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Tube Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Search Keywords: G5V2DC24
Lieferant:Omron Electronics
Artikelnummer:G5V-2-DC24
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-25 to 65 °C
Dimension:20.5 x 10.1 x 11.5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:20.8 mA