- G5V-1-DC24
G5V-1-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Tube Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung
Search Keywords: G5V1DC24
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Omron Electronics
Artikelnummer:G5V-1-DC24
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536490050
COO:CN
ECCN:EAR99
Standardmenge:
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT12514
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:12.5 x 10 x 7.5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:6.25 mA