G5Q1A4EL2HADC24BYOMZ
G5Q1A4EL2HADC24BYOMZ
Omron Electronics
Vorrätig: 1 500
MINIMALE BESTELLING: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G5Q-1A4-EL2-HA-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(20.3x10.3x16.2)mm THT
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G5Q1A4EL2HADC24
  • Lieferant:
  • Artikelnummer:
    G5Q-1A4-EL2-HA-DC24
  • Alias/AKA:
    G5Q1A4EL2HADC24BYOMZ
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO10703
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    1.44 KOhm