G4W-2214P-US-HP-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 15A DPST-NO(30.48x19.55x30.48)mm THT
+ see all
Datenblatt Zubehör
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Bulk Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G4W2214PUSHPDC24
  • Artikelnummer:
    G4W-2214P-US-HP-DC24
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    15 A
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm