G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 10A DPST-NO(30.5x19.5x30.5)mm THT
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G4W2212PUSTV5HPDC24
  • Artikelnummer:
    G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm