G4W-1114P-US-TV8-HP-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 15A SPST-NO(30.48x19.55x30.48)mm THT
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G4W1114PUSTV8HPDC12
  • Lieferant:
    Omron Electronics
  • Artikelnummer:
    G4W-1114P-US-TV8-HP-DC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    15 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    180 Ohm