Search Keywords: MY4DC24S
  • Lieferant:
    Omron Automation
  • Artikelnummer:
    MY4DC24S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    4PDT
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Solder
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -55 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    636 Ohm