MJN3CDC12
Omron Automation
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket General Purpose Relay
Beschreibung
Search Keywords: MJN3CDC12
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Omron Automation
Artikelnummer:MJN3CDC12
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Standardmenge:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:3PDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Socket
Termination Style:0.187Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:120 Ohm