MGN2CMAC120
Omron Automation
Power Relay 120VAC 30A DPDT (84.33mm 63.5mm 60.45mm)
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
Nicht RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: MGN2CMAC120
  • Lieferant:
    Omron Automation
  • Artikelnummer:
    MGN2CMAC120
  • Maßeinheit:
    Per Each
  • RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):
    No
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Mounting:
    N/A
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
  • Operating Temperature:
    -45 to 80 °C