SM102032004FE
Ohmite
The SM102032004FE is a non-inductive, precision thick film planar resistor with a resistance of 2 MΩ and a power rating of 1.0 ...
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
BULK Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
The SM102032004FE is a non-inductive, precision thick film planar resistor with a resistance of 2 MΩ and a power rating of 1.0W.
Search Keywords: SM102032004FE
  • Lieferant:
    Ohmite
  • Artikelnummer:
    SM102032004FE
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 110 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    14.73 x 2.54 x 8.64 mm
  • Terminal Pitch:
    10.16 mm