D225K250E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 225W -A (+/-) 260ppm/AC - 250 Ohms
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
BOX Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: D225K250E
  • Lieferant:
    Ohmite
  • Artikelnummer:
    D225K250E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    225 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    250 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C